Jysk Rejsebureau har afdelinger i Aalborg og Århus
Jysk Rejsebureaus kontorer er kendetegnede af en hyggelig og uformel stemning og en inspirerende atmosfære. Vi gør meget ud af, at du som kunde føler dig godt tilpas, og derfor har vi indrettet et hyggehjørne, hvor du kan hente inspiration ved at læse i rejse-og guidebøger, få en kop kaffe, te eller kakao og eventuelt planlægge din næste rejse.
På alle vore kontorer har vi et rejsebibliotek, hvor du kan læse lidt om eventyret, der venter, låne bøger med hjem eller købe bøger og kort. Vores rejsebibliotek dækker rejsemål i hele verden. Du kan også gå på opdagelse i udvalget af kvalitets rejseudstyr. Læs mere om rejseudstyr her.
Vi tager os god tid til at snakke med alle kunder og glæder os til at høre, hvor din næste rejse går hen. Læs mere om de forskellige afdelinger nedenfor.
Mærk verden - sammen! Jysk Rejsebureaus grupperejse-team er eksperter i at tilrettelægge grupperejser af enhver art, eksempelvis studieture, temarejser eller personalerejser.
Aalborg kontoret blev oprettet i 1996 og flyttede i 2005 til de nuværende hyggelige lokaler på Vesterå. Her har vi også en veludbygget rejseudstyrsbutik.