Vinterrejser - få pladser Klik og book

rejsepartner til sommer 2015

07-05-2015 af Anne

Hej!
Jeg er en pige på 20 år, som gerne vil ud og rejse i en måned eller 2, inden jeg skal til at studere til sommer.

Jeg er rimelig åben omkring lande man kunne tage hen, havde selv tænkt over Asien eller Interrail rundt i Europa, men som sagt er jeg åben for forslag.

Kunne være super fedt hvis man kunne være et par stykker at rejse sammen med, men en enkelt person at rejse sammen med kunne også være super fint!

Håber at høre fra dig!

USA?
10-05-2015 af Julie
Hej Anne

Jeg har skrevet opslaget 'USA West Coast Sommer 2015' længere nede på siden.
Du kan evt se, om det ville være noget for dig. :-)

Mvh Julie
Mexico, Belize og Guatemala
11-05-2015 af Sofie
Jeg vil også gerne ud og rejse til sommer. Jeg vil gerne backpacke i 1-2 mdr altså juli og måske august med.
Nord/sydamerika
12-05-2015 af Christoffer
Hej
Jeg har også planer om at rejse. Jeg er åbent for bud på hvor turen skal gå hen. Generelt er jeg frisk på lige hvad det skal være, men har dog nogle præferencer. Jeg er 20 år og er igang med mit sabbat år. Det kunne være sjovt at være en 3-4 stykker til at dele oplevelserne. Jeg er glad for action og adventure så jeg vil gerne afsted på en rejser hvor der sker noget.
vh.
Interrail
14-05-2015 af Anne
Hej igen!
Jeg har fundet en pige som er frisk på interrail ligeså. Vi har aftalt at være det i et par uger i juli, så hvis nogle er frisk er I mere end velkommen til at skrive! 😊
Interrail
18-05-2015 af Andrea
Hej Anne,

Hvor tænker I at I tager på interrail henne? :)
Interrail
19-05-2015 af Anne
Ruten er ikke 100% fastlagt, men vi havde snakket om Amsterdam, Paris, Lyon, Barcelona og Madrid 😊
Interrail
24-05-2015 af Amalie
Hej Anne

Hvornår planlægger i at tage på interrail fra og til? :-)
Interrail
25-05-2015 af Anne
I starten af juli og cirka 20 dage frem 😊
Interrail
25-05-2015 af Anne
Kontakt mig evt på facebook - Anne Kaad
Spanien
06-06-2015 af Samuel Rasmussen
Hej Piger.

Er der nogle af jer som er interesseret i at rejse evt. sammen med en veninde og så mig og en kammerat 14 dage til syd Spanien. Vi kører i bil derned , vi har lejet min brors penthause , alt i alt bliver det 1500 kr. både for kørsel og husleje. Hvis vi er 4 :)

Vi skulle egentlig afsted med 2 veninder, men den ene af dem blev desværre kaldt på arbejde! Så nu prøver vi lige herinde om det er muligt at finde 2 friske piger som vil have en billig ferie Humørikonet smile

Afgang næste lørdag !! :)

Hvis det kunne have interesse så skriv venligst på sr@smartwares.dk eller 22223086 for at aftale nærmere. Vi kører fra Aalborg, men vi kan selvfølgelig godt planlægge at køre forbi og tage med hvis i ikke lige bor i nærheden.

Mvh Samuel

Til top