Vinterrejser - få pladser Klik og book

Rejsebuddy, 3 uger - jan til feb ;)

27-12-2015 af Victoria Kocak

Hey, jeg hedder Victoria og er 22 år. Jeg søger en rejsebuddy fra midten af jan. til starten af feb, altså omkring de 3 uger (lige inden mit studiestart). Jeg har førhen været i Thailand, Cambodia, Vietnam, Malaysia, Fiji og Californien, og håber på at rejsedestinationen bliver et andet sted, men et specifik ønske har jeg ikke, så det må vi finde ud af ;)

Jeg søger en person der gerne vil se landets kultur, og opleve noget naturlandskab. Jeg har selv dykkercertifikat, så dykning er også en mulighed. Lad mig høre fra dig over e-mail el. facebook, hvis det er noget du er frisk på.

Mvh. Victoria C.Kocak
E-mail: vicky-vck@hotmail.com


Hej
03-01-2016 af Kristine
Hej Victoria
Nu ved jeg ikke om du er rejst eller har fundet en at rejse med :) Hvad ville du sige til at rejse gennem siden workaway.info hvor man bor ved folk gratis også arbejder lidt for dem :)?
Kristine
Hey Kristine
06-01-2016 af Victoria
Hey Kristine, jeg har endnu ikke fundet en, da det afhænger af så mange ting :) Det ser vildt spændende ud, og jeg kunne sagtens finde på at prøve det, men i forhold til tiden man er ude og rejse, så synes jeg det er lidt ærgerligt, at ens 'frihed' bliver bundet af arbejdet. Men det er da helt klart noget der må opleves.
Som person kan jeg sagtens bo i noget primitivt, det er ihvertfald ikke der mine penge går. Det vigtigst er bare at få et pust fra det kolde vejr i Dk, og få oplevet en masse nyt!! :)

Til top