Vinterrejser - få pladser Klik og book

Thailand, Indonesien, Australien

30-12-2015 af Jeanett Hansen

Hej! Jeg hedder Jeanett og er 21 år til januar. Jeg er lige startet på mit 2. sabbatår grundet forkert studievalg, og vil derfor rigtig gerne ud at rejse igen. Jeg har sidste år været i Thailand og Vietnam.
I 2014 blev jeg STX-student og har arbejdet som lærervikar og butiksmedarbejder. I sommers flyttede jeg til Århus i forbindelse med studiestart på Århus Universitet.
Jeg er en glad og frisk pige, der er åben for alle mennesker og er rigtig nem at snakke med. Jeg elsker at der sker en masse, og håber på at kunne finde en rejsemakker, der er klar på at opleve en masse og samtidig er klar på nogle festlige aftener engang imellem!
Umiddelbart har jeg ikke nogen fast rejselængde, eller gjort mig nogle faste tanker omkring destinationer. Byd gerne ind! :-)

Indonesien og Thailand!
01-01-2016 af Johanne Vohlert Rasmussen
Hej Jeanett!
Jeg er en pige på 20 år som bor i Århus. Jeg er også igang med at holde sabbatår, hvor jeg pt. arbejder en masse. Jeg drømmer om at rejse til Indonesien og evt. også Thailand i 1-2 måneder her til foråret, så er super interesseret i at høre mere om hvad du har af eventuelle planer/ønsker! Jeg har selv tænkt på at det kunne være fedt at kombinere en rejse til Bali og Thailand, men er meget åben i forhold til evt. andre destinationer! Ligesom dig er jeg bare superfrisk på at komme ud og opleve en masse, og er klar på lidt af det hele, hvad end det er kulturoplevelser, adventure, afslapning eller nogle festlige aftener mm. ;-)!
Skriv meget gerne til min mail: johannevr@live.dk
Håber at høre fra dig!
Hilsen Johanne
Rejsemakker :-)
09-01-2016 af Emilie
Hej piger,

Jeg har selv kigget på at tage til overstående lande. Jeg er selv en pige på 20, som er igang med sabbatår nr. 2. Indtil nu gar jeg arbejdet, men vil rigtig gerne afsted og søger derfor også en rejsemakker. Hvornår havde i tænkt dig at tage afsted og har du evt en facebook jeg kan kontakte jer på? :)

mvh Emilie
Mangler rejsemakker
24-02-2016 af Charlotte
Hej piger,

Er der nogen af jer som er kommet ud at rejse. Jeg har allerede rejst lidt rundt og "skilles" med min veninde her på Bali midt i marts, så jeg står også uden rejsemakker :-)

Mvh. Charlotte

Til top