Vinterrejser - få pladser Klik og book

2 måneder i USA

29-01-2016 af Camilla Godtmark

Søger en dreng/pige hvad end, der er game på en tur rundt i USA på 2 måneder. Havde selv tænkt på noget New York, Atlanta, Orlando, Miami, Bahamas, Los Angeles og Las Vegas.

Rejsepartner skal være min. 21! Grundet Vegas mest af alt fordi casino(!).

Planen var omkring juni/juli, starter på uni til September, så vil helst være hjemme et godt stykke tid før. Men jeg kan gå med til diskussion hvis du har gode argumenter.

Om mig selv:
Jeg er 21, fra Odense og enormt glad for a good time.

USA/Canada
30-01-2016 af Natelie
Hej Camilla, jeg er selv ved at planlægge en road trip igennem USA, samt op igennem Canada efterfølgende, og mangler en at rejse med. Jeg er 21 og er igang med 1 ud af 2 sabbatår. Jeg er en meget åben person, glad for natur og elsker at prøve nye ting. Tænker at rejse fra midt juli-midt september.
fedt!
01-02-2016 af Camilla Godtmark
Halløj med dig, Natelie!
Lyder spændende! Har selv tænkt på roadtrip, men ved fra erfaring at det tager en evighed at køre - og jeg er desværre en ekstrem utålmodig person hvad angår transport. Havde mere tænkt at flyve fra sted til sted, og så nok leje en bil hist og her til at køre ud til seværdigheder, f.eks. fra Las Vegas til Grand Canyon, mm.

Starter dog på uni d. 1 September, så vil helst afsted slut maj/start juli måned og senest til omkring start August.
Rejse i USA
17-03-2016 af Frederik Jørgensen
Hej Camilla

Jeg står selv og overvejer at tage et par måneder til USA før jeg skal læse derovre fra september. Mangler du endnu en rejsepartner, og er du interesseret i Canada også?

Hilsen Frederik, 24 år

Til top