Vinterrejser - få pladser Klik og book

Søger rejsepartner fra oktober 17 - 3-6 måneder

04-01-2017 af Cecilie

Hej. Jeg hedder Cecilie og er 19 år gammel. Jeg bliver student her til sommer og vil efter gerne ud og opleve nogle dele af Asien, Afrika og er åben for andre rejsemål.

Skriv gerne hvis du er interesseret i at tage nogle måneder afsted og er egenligt også meget åben for andre måneder, da jeg først kan komme ind på min uddannelse når jeg bliver 21.

Køn er ligemeget for mig, men gerne en alder mellem 18-25

Svar**
07-01-2017 af Cathrine
Hej Cecilie!
Jeg er i gang med mit 1. sabbatår nu her og har arbejde indtil August 17' hvor jeg derefter også gerne vil ud at rejse! Jeg vil rigtig gerne opleve Asien, Australien og gerne Fransk Polynesien. Jeg er meget åben overfor andre muligheder også! Jeg vil rigtig gerne ud at rejse minimum 4 måneder og meget gerne mere! Jeg er 20 år gammel og hvis du tænker dette lyder interessant så skriv endelig til mig! :-)
Svar
16-01-2017 af Emma
Hej Cecilie!
Jeg vil utroligt gerne ud og rejse i mit 2. sabbatår 17/18. Hvorhen, har jeg endnu ikke fastlagt endnu, er egentlig frisk på det meste.
Jeg er 19 år gammel, og hvis du er frisk på at snakke mere om at rejse sammen, så skriv endelig tilbage :)
Svar
28-01-2017 af Cathrine Larsen
Hej Cecilie!

Jeg er 19 år gammel, og bliver også student til sommer - og vil rigtig gerne ud at rejse!
Destinationerne, har jeg ikke planlagt endnu, så jeg er rimelig åben.

Jeg kan se at der er to andre som også har svaret på dit opslag, nu ved jeg ikke om du leder efter en enkelt rejsemakker eller flere.
Jeg synes at det ville være fedt hvis det kunne lade sig gøre, at man var en lille "gruppe", så jeg er åben for alle muligheder :)

Min e-mailadresse er: Cathrinelarsen_@hotmail.com

Til top