Vinterrejser jul & nytår - få pladser Klik og book

Filippinerne, Australien, NZ og Fiji fra September

20-06-2017 af Sandra Ketelsen

Hej med dig,
Jeg søger en kvindelig rejsebuddy som har lyst til rejse som backpacker fra september måned. Jeg kunne rigtig godt tænke mig at besøge Filippinerne, Australien, NZ og Fiji. Jeg er også åben for flere/andre lande. Jeg håber at kunne rejse minimum 3,5 måned. Skydiving, dykkercertifikat, surfe, bungyjump osv. er nogle af de ting jeg ønsker at prøve på turen.

Lidt om mig:
Jeg hedder Sandra og er næsten 26 år gammel. Til dagligt arbejder jeg som sygeplejerske og har gjort dette i 3 år, men har valgt at tage 6 måneders sabbatår, da jeg aldrig fik det gjort efter gymnasiet.

Så hvis du er frisk på en rundrejse med masser af adventure, strand, kultur og afslapning høre jeg gerne fra dig på mail sandraketelsen@hotmail.com

Australien
14-09-2017 af Sigrid
Hej Sandra:)
Jeg ville høre om du eventuelt på nuværende tidspunkt er kommet til Australien? Jeg er selv i Oz og leder pt efter et lille eventyr, inden jeg i starten af november skal et smut til Danmark.
Jeg er 28 år og jeg har været hernede siden Juni :)
Håber at høre fra dig.
Facebook: Siggi Fast

Kh Sigrid

Til top