Vinterrejser jul & nytår - få pladser Klik og book

Bjørne, hvaler og vildmark i det østlige Canada maj/juni 2018

16-11-2017 af Emma Gilling-Iskov

Er en pige på 20 år, som søger rejsepartner, der er frisk på en rejse med udgangspunkt i denne: https://www.jysk-rejsebureau.dk/canada/bjoerne-hvaler-vildmark-oestcanada/ - dog mere skræddersyet :)

Start og slut i Toronto med billeje og overnatninger i bl.a. Montreal og Quebec samt overnatninger i telt i vildmarken/nationalparker. Søger en at dele storslåede naturoplevelser, wildlife og adventure-oplevelserne med, men samtidig mulighed for frihed på egen hånd.
Skriv endelig, hvis du kunne være interesseret!

Lyder spændende!
20-11-2017 af Emma
Hej Emma.

Jeg hedder selv Emma og er 20 år.
Jeg er pt. Igang med mit første sabbatår. Har altid ønsket at besøge Canada, backpacke i vildmarken og opleve alt fra den flotte natur, dyrelivet til adventure oplevelser. Så dine planer lyder rigtigt spændende, dog ville jeg først kunne rejse fra start juni.
- men hvis afrejse i juni passer dig, så synes jeg da klart, at vi skal skrives ved! :)

Fedt!
22-11-2017 af Emma Gilling-Iskov
Hej Emma
Det lyder super godt! Jeg er klar på Canada fra starten af juni. Du kan kontakte mig på Facebook eller på emma@gilling.dk.
Lyder mega fedt!
11-12-2017 af Jakob Prins
Kan se du allerede har fået svar om juni. Ved ikke hvor lang tid du regner med at rejse i alt, men jeg er i det område det meste af maj, og rejser hjem d. 25. Hvis du er interesseret i også at rejse i maj kan du kontakte mig på jakob.prins@gmail.com eller på Facebook :)

Til top