Vinterrejser jul & nytår - få pladser Klik og book

Asien (og eventuelt kombineret med roadtrip i Australien) på 5 måneder - fra August til december

09-04-2018 af Caroline

Jeg søger én eller flere der kunne tænke sig at tage med på en længere rejse. Om det er drenge eller piger er egentlig hips som haps.
Jeg har selv tænkt Bali, Malaysia og Thailand - eventuelt med et roadtrip i Australien indover. Dog er jeg meget åben for forslag.

Jeg er en pige på 21, der skal starte på studie i februar 19. Jeg har været på en backpackertur i 3 måneder før, og ønsker nu at nå at rejse lidt mere, inden "det virkelige liv" skal til at begynde igen. Jeg synes selv jeg er meget nem at have med at gøre og ønsker personer der er ligeså. :)

Varm anbefaling
14-04-2018 af Mathias
Jeg kan kun anbefale en lang tur rundt i Asien. 5 Måneder er dog ikke engang nok til at få dækket det hele ;-) Jeg skal selv til Bali i 4 måneder fra midt-august. Jeg skal dog ikke rejse rundt på samme måde som du skal - Da jeg skal arbejde dernede. Jeg skriver fordi jeg tænkte det måske kunne være hyggeligt at mødes og lave enkelte aktiviteter sammen?

Ser frem til at høre tilbage fra dig :-)
Jeg er muligvis klar på asien :-)
19-04-2018 af Patrick Meyhoff
Jeg er 24 år og har selv rejst som packpacker før
Jeg er meget åben som person og jeg kan begå mig med faktisk alle :-)
Skriv en besked på min facebook hvis det har interesse mvh. Patrick Meyhoff

Til top