Vinterrejser jul & nytår - få pladser Klik og book

Vietnam i slut november/start dec 2018

02-08-2018 af Amanda

Måske du kunne tænke dig at være min rejsepartner i vietnam 1-2 uger?

Jeg er 29 år og skal til november og lidt af december 1 måned til Vietnam. Jeg rejser til Hanoi i starten af november, sammen med en veninde hvorefter vi langsomt bevæger os ned med det sydlige Vietnam. Min veninde rejser hjem igen omkring den 17-18 november og derefter kunne det være rart at dele resten af rejsen med nogen. Måske står du i lignende båd, på omtrent samme tidspunkt.

Uanset hvad så søger jeg en rejsepartner der:
-Er klar på at rejse sammen fra den 18. november fremt til den 5. december (Mindre kan også gøre det)
- Du befinder dig ca. midt i Vietnam på det tidspunkt, omkring Hué eller Hoi An eks.
- Vil med af mod Ho chi min og mekong delta området
- er interesseret i stop som Hoi An, Dalat, Ho Chi min, Mekong Deltaet, Phu qouc.
- Er interesseret i naturen, det historiske aspekt, det kulturelle aspekt.


Du er:
- i alderen 25-33 år
-Kvinde el. mand
- Rejseerfaren eller ligesom jeg førstegangsbackpacker
- er ikke fuldblodsbackpackeren der kun lever på rent budget og elsker 10 mandsdorms - men har også hang til lidt luksus engang imellem som i form af mindre dorms/hotelværelser. Kan spise på restaurant og ikke kun gadekøkkener.
- Respekt for at vi ikke skal lave alt sammen hele tiden og der er plads til alenetid inden for og uden for værelset.
- Du nyder hellere den gode oplevelse/ de gode eventyr om dagen i stedet for at feste hele natten


Hvis du tænker det kunne være noget for dig, ville det være rart at møde dig inden vi tager afsted, for lige at se om kemien er der.

Jeg bor i Århus, men en rejsepartner bosat i en radius af en 20-40 km fra, vil forhåbentlig også gå.

Med venlig hilsen Amanda


Til top