Vinterrejser jul & nytår - få pladser Klik og book

roadtrip/working holiday Australien

14-08-2018 af Søren

Jeg er 20 år og søger en/flere rejsemakkere til Australien til roadtrip og evt. finde nogle jobs osv. jeg har ikke arrangeret noget endnu, da det kunne være super fedt at finde ud af noget med nogle herinde! Jeg er åben for alt, bare der kommer masser af oplevelser! (elsker at surfe og til spontane ting)! Tænker min. 4 mdr.
Jeg har næsten lige været i Sydafrika i 3 mdr. og arbejdede med sport/undervisning og søger nu et nyt eventyr! :)
Bare spørg om Facebook mm.

Roadtrip AUS
14-08-2018 af Cecilie Halvorsen
Hej Søren.

Jeg er 21 år og bor i Aarhus. Jeg synes at din ide lyder super fed. Jeg synes også selv, at det kunne være interessant at besøge Australien. Jeg er også på udkig efter en makker, at tage afsted med.

Jeg kunne godt være interesseret i at høre, om du søger en rejsemakker til alle 4. mdr. eller om et par måneder er ok?

Med venlig hilsen
Cecilie
Roadtrip
16-08-2018 af Søren
Hejsa, jeg søger en rejsemakker til den tid han/hun selv vil :) hvis man vil 2-4 mdr. er op til en selv!

Mvh. Søren
Roadtrip afgang
11-09-2018 af Julie Kjær
Hejsa Søren, jeg synes det lyder som en fed ide og vil meget gerne joine! Jeg har selv planer om at roadtrippe et par måneder eller tre på østkysten og havde tænkt at tage afsted april/maj 2019. Er det også ca. der, du ville tage afsted eller hvordan?

Mvh Julie

Til top